Bilić bjesnio i bacao flašice na Old Traffordu: Ne razumijem šta je sudija napravio, bio je penal

Hrvatski stručnjak Slaven Bilić šokiran je odlukom sudije u meču protiv Manchester Uniteda da ne dosudi jedanaesterac za njegov West Bromwich Albion.

WBA je odigrao dobar meč, a kasnije je sa bijele tačke i nakon gola Brune Fernandesa, ipak doživio poraz na Old Traffordu.

Bilić je bio vrlo ljutit tokom utakmice jer smatra da je njegov tim morao dobiti jedanaesterac pri rezultatu 0:0. Hrvat je burno reagovao na klupi i bacao je flašicu sa vodom.

“Jako sam razočaran tom odlukom. Kroz cijelo drugo poluvrijeme sam se osjećao kao “mali West Brom”, kad su sve ključne odluke išle protiv nas. Gledao sam nekoliko puta i za mene je to čisti jedanaesterac na Conoru Gallagheru. Nije mi jasno zašto je promijenio odluku. Imali smo nesreću kad je Darnella Furlonga lopta pogodila u ruku i dosuđen je jedanaesterac, ali prije toga je bio čisti faul na Gallagheru”, izjavio je Bilić za BT Sport.

“Govorimo o 1-0 za nas, umjesto 1-0 za njih, što je velika razlika, pogotovo na gostovanju kod Manchester Uniteda. To je ključno, gotova utakmica”, dodao je bivši izbornik hrvatske nogometne reprezentacije čija momčad nakon devet odigranih utakmica još uvijek čeka na prvu pobjedu i sa tri boda se nalazi na 18. mjestu.

“Rekao sam dečkima nakon utakmice da smo svi razočarani jer osjećamo da smo nešto zaslužili, da smo trebali povesti u drugom poluvremenu. Rekao sam im da ostanu pozitivni, nastave ovako igrati, boriti se i trenirati, da zadrže ovakvo ozračje i da će pobjede doći”, poručio je Bilić.