BiH gubi od Azerbejdžana na poluvremenu, Radmilović vratio Zmajeve u igru

Futsal reprezentacija Bosne i Hercegovine u Amsterdamu gubi od Azerbejdžana nakon prvog poluvremena utakmice trećeg kola grupne faze Evropskog prvenstva (2:1).

Zmajevi su na početku utakmice imali dobre šanse da povedu na ovom meču. Prvo je priliku imao Kahvedžić u drugoj minuti, ali mu je golman Azerbejdžana sjajno odbranio. Dvije minute poslije Galić je bacio loptu do Boškovića, koji je zatresao stativu našeg protivnika.

Azerbejdžan je poveo u sedmoj minuti sjajnim golom Bolinhe. U pitanju je bivši fudbaler bh. premijerligaša FC Salines Tuzla Cityja. Kahvedžić je u osmoj minuti šutirao pored gola. Azerbejdžanci su golom Eduarda poveli sa 2:0. Radmilović je tražio faul jer je oboren, ali sudije se nisu oglasile.

Uspjeli smo se vratiti u igru u 12. minuti kada nam je dosuđen penal, koji je odlično realizovao kapiten Radmilović. Uslijedio je mirniji period igre, a za Zmajeve šanse su imali Arnautović i Aladžića, no do promjene rezultata nije došlo.