Bielsin tim se raspucao u nastavku: Leeds razbio Southampton na Elland Roadu

Fudbaleri Leedsa su u zaostalom meču 18. kola Premiershipa večeras na svom Elland Roadu sa 3:0 deklasirali ekipu Southamptona.

Ponovo se u prvom poluvremenu Bielsin tim malo mučio u kreaciji u fazi napada, ali “pročepilo” je u drugom poluvremenu kada su postigli sve svoje golove.

Načeo je mrežu Svetaca u 47. minuti Patrick Bamford kada je lijepim i odmjerenim udarcem s ivice kaznenog prostora pogodio kontra-ugao gola gostiju za 1:0.

Potom je dugo stajao taj rezultat na semaforu, a Leeds u finišu meča dolazi do još dva gola.

Prvo je Dallas u 78. minuti udvostručio vodstvo svog tima, da bi konačnih 3:0 šest minuta prije kraja postavio sjajni Raphinha koji je nastavio igrati u velikoj formi.

Sada je Leeds na 10. poziciji sa 35 bodova, a Souothampton je nastavio loš niz rezultata i pao do 14. mjesta.