Bh. takmičari se vratili sa EP u Mađarskoj sa tri zlatne medalje, te dva pehara i oborena rekorda

Od 19. do 26. maja u Mađarskoj je održano Evropsko prvenstvo GPC federacije u dizanju tegova, powerliftingu, bench pressu i deadliftu, a Bosnu i Hercegovinu su predstavljala tri takmičara, koji su osvojili isto toliko medalja, te dva pehara uz dva oborena rekorda.

Irfan Muhić je osvojio zlato i odbranio titulu evropskog prvaka u bench pressu u kategoriji od 125 kg. Muhić je podigao 245 kg i tako osvojio prvo mjesto i pehar za najjačeg u bench pressu.

Sejfo Šehović je također došao do najsjajnijeg odličja i odbranio evropsku titulu u deadliftu u kategoriji do 75 kg. Na vaganju je imao 72 kg i podigrao je 242,5 kg i tako oborio svjetski rekord, koji je ranije iznosio 240 kg. Osvojio je i pehar za relativno prvo mjesto na takmičenju u deadliftu.

Sahludih Šehić je došao također do prvog mjesta i odbranio evropsko zlato u deadliftu u kategoriji do 140 kg. Podigao je 335 kg i time oborio svjetski rekord, koji je ranije iznosio 300 kg.

“Ponosno smo predstavljali našu najbolju Bosnu i Hercegovinu i pet puta se penjali na postolje, gdje je bila naša zastava”, poručili su naši takmičari nakon povratka sa Evropskog prvenstva.