Sport Centar

Bh. predstavnik saznao rivale u Ligi prvaka: PAOK, Galatasaray i Nymburk stižu u Laktaše

Nakon što su prošle sezone odigrali odlično u FIBA Ligi prvaka, košarkaši Igokee saznali su rivale za novu sezonu.

Bh. predstavnik saznao rivale u Ligi prvaka: PAOK, Galatasaray i Nymburk stižu u Laktaše

Nakon što su prošle sezone odigrali odlično u FIBA Ligi prvaka, košarkaši Igokee saznali su rivale za novu sezonu.

I naredne sezone Igokea će predstavljati Bosnu i Hercegovinu u Ligi prvaka, a danas su izvučeni parovi grupne faze u kojima je ekipa Dragana Bajića saznala rivale.

Žrijeb je u grupu E Igokeu spojio sa PAOK-om (Grčka), Galatasarayem (Turska) i Nymburkom (Češka), što bi mogla biti jedna od najzanimljivijih grupa u predstojećem izdanju Lige prvaka.

Kada su propozicije takmičenja u pitanju, loša stvar po bh. predstavnika je što će se samo prvi na tabeli plasirati direktno u fazu od 16 najboljih timova. Ipak, drugi i treći u grupi će razigravati za mjesto u daljoj fazi takmičenja.

Titulu u FIBA Ligi prvaka brani španski San Pablo iz Burgosa.

U žrijebu će se naći i četiri ekipe koje prođu dalje kroz kvalifikacije, a tu će mjesto zauzeti i ekipa Monsa, koju sa klupe fantastično predvodi selektor Bosne i Hercegovine, Vedran Bosnić. Prvi rival Monsa bit će nizozemski predstavnik Zorg en Zekerheid Leiden.

Grupe FIBA Lige prvaka:

Grupa A: Dinamo Banco di Sardegna Sassari (ITA), Lenovo Tenerife (ESP), MHP Riesen Ludwigsburg (GER), Pobjednik kvalifikacija grupe 4.

Grupa B: Arged BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski (POL), BAXI Manresa (ESP), Hapoel Bank Yahav Jerusalem (ISR), Pinar Karsiyaka (TUR)

Grupa C: JDA Dijon (FRA), Lavrio Megabolt (GRE), Nizhny Novgorod (RUS), Unicaja (ESP)

Grupa D: AEK (GRE), Falco Szombathely (HUN), VEF Riga (LAT), Pobjednik kvalifikacija grupe 2.

Grupa E: ERA Nymburk (CZE), Galatasaray (TUR), Igokea (BIH), PAOK (GRE)

Grupa F: Filou Oostende (BEL), SIG Strasbourg (FRA), Tofas Bursa (TUR), Pobjednik kvalifikacija grupe 3.

Grupa G: Darussafaka Tekfen (TUR), Hapoel Unet-Credit Holon (ISR), Happy Casa Brindisi (ITA), Pobjednik kvalifikacija grupe 1.

Grupa H: Besiktas Icrypex (TUR), EWE Baskets Oldenburg (GER), Hereda San Pablo Burgos (ESP), Rytas Vilnius (LTU)

fiba liga prvakakkigokea
KOMENTARI

KOMENTARI