Bh. predstavnik prokockao veliku prednost: Zvezda sjajnim preokretom savladala Igokeu

Velika drama viđena je u duelu ABA lige u Beogradu, gdje je Igokea gostovala Crvenoj zvezdi, a na kraju je domaći sastav stigao do pobjede od 69:66.

Vodio je bh. predstavnik na poluvremenu sa ubjedljivih 30:42, ali se crveno-bijeli bude u nastavku i stižu i do potpunog preokreta.

Drama je viđena u posljednjoj minuti susreta, a Igokea na tri sekunde prije kraja uspijeva prići na samo dva poena zaostatka. Tada Simonović promašuje jedno slobodno bacanje, drugo pogađa, a potom Talić nije mogao biti precizan šutem preko cijelog terena i završilo je 69:66.

U drugom poluvremenu Igokea je postigla svega 24 poena, a tako je poraz, čini se, bio neminovnost.

Loyd je bio prvo ime susreta sa 18 poena, dok je kod Igokee dva manje (16) imao Clemmons.