Bh. košarkaš zaigrao nakon duže pauze: Osam poena Muse, na parketu gotovo 15 minuta

Bosanskohercegovački košarkaš Džanan Musa konačno je dobio priliku za igru u pobjedi svog Anadolu Efesa nad Bursom na gostovanju rezultatom 95:76.

Musa je posljednji put imao priliku da zaigra za Efes još 14. marta u duelu protiv Maccabija iz Tel Aviva, a nakon više od dvije sedmice danas je dobio gotovo 15 minuta na parketu i upisao je osam poena, dva skoka i jednu asistenciju.

U prvoj, vrlo efikasnoj dionici, Bursa je imala vodstvo rezultatom 33:31, a drama se nastavila i u drugoj, iako je Efes otišao sa manjom prednošću na poluvrijeme.

Meč je riješen u trećoj četvrtini kada Efes dolazi do maksimalnih 18 poena prednosti, što nije mogao domaćin ugroziti do kraja meča.

Najefikasniji u gostujućem timu bio je Tibor Pleiss sa 22 poena, sedam skokova i jednom asistencijom, dok je Adrian Moerman dodao 19.

U poraženom timu Peters je postigao 20, a Munford 16 poena.