Bez golova na poluvremenu: Sarajevo dominira, Mladost smatra da je oštećena

Završeno je prvo poluvrijeme duela Mladosti i Sarajeva u Doboju kod Kaknja, a u ovom meču 2. kola Premijer lige BiH još uvijek nema pogodaka (0:0).

Sarajevo je dominiralo gotovo tokom cijelih 45 minuta prvog dijela, ali nije uspjeo naći put do mreže Semira Bukvića uprkos velikom broju stvorenih prilika.

Najviše ih je propustio Haris Handžić, koji je promašio zicere u 17. i 29. minuti susreta.

Prijetili su Bukviću i Benjamin Tatar i Amar Rahmanović, ali također bezuspješno, a u 27. minuti Mladost je u jednom od rijetkih napada ozbiljno zaprijetila golu Kovačevića.

Lopta je u toj situaciji evidentno u ruku pogodila Besima Šerbečića, ali sudija Miloš Gigović ipak nije odlučio pokazati na penal. Fudbaleri Mladosti su žestoko protestovali jer smatraju da su oštećeni.

Sjajnu je priliku u 41. minuti propustio i Hrvoje Miličević, koji je sa svega nekoliko metara prebacio gol Mladosti.

Do kraja prvog dijela ostalo je 0:0.