Bešić s Evertonom u Evropskoj ligi, Crvena zvezda u dramatičnom finišu došla do cilja

Odigrane su i posljednje revanš utakmkice play-offa Evropske lige, a još jedan bosanskohercegovački fudbaler plasirao se u grupnu fazu. Muhamed Bešić je sa Evertonom eliminisao Hajduk nakon remija u Splitu (1:1).

Everton je savladao Hajduk u prvoj utakmici na Goodison Parku sa 2:0, a Karamele su zadržale u prednost u Splitu. Everton je remizirao sa Hajdukom (1:1). Sjajan pogodak posigao je Josip Radošević u 43. minuti za vodstvo splitskog kluba.

Tek što je počelo drugo poluvrijeme fantastičan pogodak za 1:1 postigao je Gylfi Sigurdsson. Nije bilo promjena do kraja i Karamele su se plasirale u grupnu fazu. Muhamed Bešić je nakon više od godinu odigrao svih 90 minuta. Podsjetimo, imao je problema sa teškom povredom. U večerašnjem susretu zaradio je žuti karton.

Crvena zvezda je pobijedila Krasnodar sa 2:1 i prošla u grupnu fazu, zbog dva gola u gostima. Prvi susret izgubili su sa 3:2. Radonjić je večeras doveo beogradski klub u prednost u sedmoj minuti, a u 46. Kanga je postigao spektakularan pogodak za 2:0.

U 84. minuti dosuđen je diskutabilan penal za Krasnodar, a siguran sa bijele tačke bio je Granqvist za 2:1 i tako donio pravu dramu u susret. Crvena zvezda je do kraja sačuvala gol i plasirala se u grupnu fazu nakon deset godina.

Osijek je bio na rubu plasmana u grupnu fazu. Poraženi su na domaćem terenu od bečke Austrije sa 1:2, a večeras su pobijedili na gostovanju sa 0:1. Boban je pogodio za vodstvo hrvatskog kluba u 62. minuti, međutim do kraja nisu uspjeli doći do drugog gola, koji bi ih odveo u grupnu fazu.