Beograđani na korak do nove titule: Zvezda zamalo prokockala prednost od 20 poena protiv Budućnosti

Košarkaši Budućnosti nisu uspjeli da naprave break u Beogradu, iako su zamalo režirali veliki preokret. Pogoričani su večeras poraženi od Crvene zvezde 85:79 u drugom finalnom meču ABA lige.

Zvezda sada vodi 2-0 u seriji, koja se igra na tri dobijena meča, a naredni susret je u subotu (20.30) u Podgorici.

Crvena zvezda je bolje otvorila meč, vodila od samog starta, u 12. minutu imala maksimalnih 20 poena prednosti (37:17). Pogađali su domaći lako iz reketa (centar Landry Nnoko 13 poena u prvom dijelu) i lako održavali prednost, koja je na poluvremenu iznosila 14 poena – 55:41.

U nastavku je Budućnost zaigrala mnogo bolje. Gosti su odigrali čvrstu, agresivnu odbranu, zatvorili reket, topili zaostatak i uspjeli da preokrenu nakon koša Melvina Ejima na 3:55 do kraja treće četvrtine (59:61). Treća četvrtina bila je sjajna, Budućnost je postigla 29, primila osam poena i potpuno preokrenula utakmicu.

U finišu treće i početkom četvrte četvrtine tim Dejana Milojevića imao je maksimalnih devet poena prednosti, (70:61, pa 74:65) i onda kod rezultata 74:65 za Budućnost, Zvezda pravi seriju 11-0 i ponovo stiže do vodstva, na kraju i do pobjede…

Najefikasniji i najbolji u domaćem timu ponovo je bio Ognjen Dobrić sa 27 poena. Jordan Loyd ubacio je 16, a Landry Nnoko 15. Kod Budućnosti je večeras blistao Danilo Nikolć, koji je meč završio sa 26 poena.