Benjamin Čolić postigao prelijep pogodak u golijadi protiv češkog velikana

Benjamin Čolić, bivši fudbaler Željezničara, postigao je prelijep pogodak iz slobodnog udarca u golijadi Sparte iz Praga i ekipe Češke Budejovice, a susret je na kraju završen neriješeno (3:3).

Ivan Schranz je oveo Češke Budejovice u prednost u sedmoj minuti, da bi u 14. dobru šansu da domaće imao Guelor Kanga. Adam Hlozek je pogodio u 27. minuti, ali je gol poništen, da bi Kanga iz penala u 35. minuti poravnao.

Novo vodstvo gostima u 42. minuti donio je Čolić kada je postigao prelijep gol sa 26 metara iz slobodnog udarca. Srđan Plavšić je izjednačio u 58. minuti, a David Ledecky je ponovo obradovao navijače Budejovica u 77. minuti.

Ipak, konačan rezultat bio je 3:3, a postavio ga je Benjamin Tetteh u 80. minuti. Do kraja nije bilo promjena, a bosanskohercegovački fudbaler odigrao je svih 90 minuta.