Belotti iz penala donio pobjedu Torinu u Udinama, Gojak ostao na klupi

Torino je ostvario pobjedu u utakmici 30. kola italijanske Serije A na gostovanju kod Udinesea (0:1), a nije bilo previše uzbuđenja na ovom susretu.

U prvom poluvremenu nije bilo mnogo šansi, a najbolju je imao Udinese kada je Nahuel Molina iz dobre pozicije šutirao preko gola. Mirnije je počelo i drugo poluvrijeme, a onda je Tolgay Arslan napravio penal u 60. minuti. Andrea Belotti je pogodio sa bijele tačke za 0:1.

Udinese je u nastavku imao više loptu u svom posjedu, međutim velikih uzbuđenja nije bilo. U 71. minuti intervenisao je VAR kod jedne situacije u šesnaestercu Torina, međutim sudija na kraju nije pokazao na bijelu tačku, ostalo je do kraja 0:1.

Naš reprezentativac Amer Gojak presjedio je utakmicu na klupi.