Behram i Ovčina slomili otpor Novog Travnika za veliki trijumf Veleža, potop Jedinstva u Goraždu

Odigrano je šest utakmica 25. kola Prve lige FBiH, a zlata vrijedan trijumf je slavio mostarski Velež, koji će i nakon ovog vikenda ostati lider na tabeli.

Mučili su se dugo Mostarci sa neugodnim domaćinom Novim Travnikom, koji je na trenutke i bolje stajao na terenu, te se na odmor otišlo s rezultatom 0:0.

Morali su Rođeni krenuti na sve ili ništa u nastavku, a do pogotka su stigli u 65. minuti susreta.

Tada je za veliku radost gostiju sjajno pogodio Seid Behram i bilo je to 0:1. Samo nekoliko miinuta kasnije, Beriša je u velikoj prilici, ali rezultat ostaje nepromijenjen.

Tačku na utakmicu je u 84. minuti stavio Haris Ovčina na asistenciju Nusmira Fajića.

U Goraždu smo vidjeli pravu kanonadu domaćih, koji su potpuno deklasiralo bihaćko Jedinstvo i slavili sa 6:1. Briljirao je Dario Blagojević, koji je za svega 14 minuta igre postigao četiri pogotka. Bilo je to u periodu od 18. do 32. minute…

Ubjedljiva je bila i Zvijezda, koja je u Gradačcu petardom “počastila” visočku Bosnu.