Begović fantastično zaustavio napade Maccabija, Chelsea slavio

Fudbaleri Chelseaja slavili su (0:4) na gostovanju u Izraelu protiv ekipe Maccabi Tel Aviv.

U 20. minuti susreta Gary Cahill se našao u izglednoj poziciji, ali je golman domaćih odbranio njegov udarac da bi engleski defanzivac iz popravnog matirao golmana Rajkovića.

Igrala se 41. minuta susreta kada je Tal Ben Haim zaradio crveni karton, a to su Plavci u nastavku susreta iskoristili.

Ipak, prije golova Chelseaja, Maccabi je mogao do poravnanja, ali je naš Asmir Begović u 50. minuti susreta briljantno odbranio udarac Elazara Dase.

U 63. minuti susreta Oscar je šutirao, ali je Rajković sjajno odbranio njegov udarac da bi potom Maccabi imao još jednu šansu preko Erana Zahavija, ali je Asmir Begović i njemu odbranio udarac.

Potom su gosti u svega četiri minute postigli dva gola i rješili pitanje pobjednika. Prvo je u 73. minuti susreta pogodio Willian da bi četiri minute poslije pogodio i Oscar, te je pitanje pobjednika bilo rješeno.

U prvoj minuti sudijske nadoknade Baba je po četvrti put zatresao mrežu Rajkovića i postavio konačan rezultat utakmice.

Dynamo Kiev je trijumfom (0:2) u Portugalu protiv Porta stigao na prag plasmana u nokaut fazu.

U 25. minuti susreta Derlis Gonzales je šutirao, ali Iker Casillas je još bolje reagovao da bi četiri minute poslije Garmash se našao u idealnoj šansi, ali je Casillas ponovo briljantan.

Španski golman nije ništa mogao šest minuta poslije kada je Imbula napravio jedanaesterac, a siguran realizator najstrožije kazne bio je Yarmolenko koji je dvije minute prije kraja prvog dijela imao još jednu odličnu šansu, ali je Casillas bio na visini zadatka.

Prvu šansu za domaće vidjeli smo nakon tačno sat vremena igre, ali je pokušaj Tella odbranio Shovkovsky da bi četiri minute poslije Dynamo Kiev rješio pitanje pobjednika. Precizan je bio Derlis Gonzales.

Maccabi Tel Aviv-Chelsea 0:4 (Cahill 20’, Willian 73’, Oscar 77’, Baba 90+1’)

Porto-Dynamo Kiev 0:2 (Yarmolenko (p) 35’, Gonzales 64’)