Bazen Otoka u fenomenalnom susretu trijumfovao nad BH Telecomom

Večeras je u dvorani Amel Bečković u Vogošći odigran jedan susret 5. kola SC Business lige.

Bazen Otoka je u odličnom susretu sa 3:2 savladala ekipu BH Telecoma.

BAZEN OTOKA – BH TELECOM 3:2 (SMAJOVIĆ 11’, KORAĆ 12’, KLAČAR 25’ / ČARDAKLIJA 39’, JUNUZIVIĆ 40’)

BH Telecom je odlično krenuo u suret, pa su na samom otvaranju preko Tipure zaprijetili Subašiću.

U 4. minutu odličan prodor Tipure po lijevoj strani koristi Čardaklija, ali i kod ove situacije golman domaćina odlično reaguje.

Igrao se 7. minut kada je Simonović našao prostora za udarac, ali Lindov je bio siguran.

U 11. minutu Bazen ipak dolazi do vodstva. Odbrana Telecoma je nesmotreno reagovala, te je u kaznenom prostoru pao Simonović, a Berilo i Omerbašić u isto vrijeme pokazali na lininu šesterca.

Siguran realizator penala bio je Smajović i tako Bazen doveo do vodstva.

Domaći nošeni euforijom zbog postignutog pogotka odmah nakon minut igre dolaze i do drugog gola, ovaj put nakon solo napada pogađa Korać.

Telecom je poslije dva brzo primljena pogotka krenuo svim silama u napad, pa su već u 15. minutu imali odličnu priliku koju ne koristi Junuzović.

Do kraja prvog dijela igre rezultat se nije mijenjao pa se na odmor otišlo sa vodstvom ekipe u plavim dresovima od 2:0.

Bazen je u drugom dijelu igre nastavio sa dobrom igrom, pa u 25. minutu golom Klačara dolaze do povećanja rezultata na 3:0.

BH Telecom je u 31. minutu odlično gradio napad, pa se u izglednoj šansi našao Duran, ali njegov udarac odlazi tik pored lijeve stative Subašćevog gola.

Isti igrač samo,minut poslije opet se našao u prilici, ovaj put je odlično šutao, ali neumoljivi Subašić zaključao svoj gol.

Igrao se 33. minut kada Avdić iskosa sa lijeve strane šutira, ali opet je golman domaćih odlično pozicioniran i brani njegov udarac.

Junuzović je u 36. minutu imao,odličan solo prodor, ali umjesto da uposli Čardakliju koji je bio sam na drugoj stativi, odlučio se na udarac koji je na kraju završio na stativi gola Bazena Otoka.

BH Telecom je ipak u 39. minutu stigao do pogotka i smanjio prednost Bazena na 3:1, a strijelac ovog gola je Čardaklija.

Četrdeset sekundi prije kraja meča Subašić opet kapitulira, a drugi gol za Telecom postiže Junuzović.

Do kraja susreta Telecom nije uspio doći do poravnanja, pa je ovaj fenomenalni susret završen pobjedom Bazena od 3:2.

BAZEN OTOKA: SUBAŠIĆ, DELJKOVIĆ, SIMONOVIĆ, SMAJOVIĆ, KLAČAR, FERIZ, VELIĆ, BAŠIĆ, SRNA.

BH TELECOM: MUHAMEDAGIĆ, KARIĆ, TIPURA, ČARDAKLIJA, IMAMOVIĆ, KADRIĆ, AVDIĆ, SULJEVIĆ, JUNUZOVIĆ, DURAN.

Večerašnju utakmicu sudili su Amir Omerbašić i Almedin Berilo.