Bayern uvjerljivo slavio protiv Hoffenheima, Demirovićev Freiburg ostvario pobjedu u gostima

Bayern je deklasirao Hoffenheim sa 4:0 u devetom kolu Bundeslige, dok je Borussia Dortmund dobila Arminiu u Bielefeldu sa 2:1. Leipzig je bio bolji od Greuther Furtha 4:1, a Freiburg bh. reprezentativca Ermedina Demirovića je pobijedio Wolfsburg u gostima 2:0.

U prvom poluvremenu Bayern je bio dominantan, i vrlo lako je mogao da postigne i više od dva gola.

Robert Lewandovski je u 30. minutu izvanrednim udarcem sa dvadesetak metara postigao gol za 2:0, a prethodno je u 16. minutu Serge Gnabry krunisao odličnu timsku akciju i udarcem iskosa sa desne strane poslao je loptu kroz noge golmana Baumanna.

Osim gola, Levandowski je u prvom poluvremenu promašio i dva zicera, jedan na samom početku, a drugi pri kraju, u 44. minutu.

Do kraja meča gol je postigao i Kingsley Coman, sigurnom završnicom u situaciji jedan na jedan, a Lewandovski je promašio još jednu stopostotnu šansu.

Bayern je prvi na tabeli sa 22 boda, jednim više od Borussije Dortmund.

U skladu s očekivanjima, Borussija je u duelu s Arminijom u Bielefeldu upisala treću uzastopnu pobjedu, dok je domaćin ostao na samo pet bodova iz devet kola, dovoljno za pretposlednju poziciju na tabeli.

Poveli su gosti u 30. minutu – Cederic Bunner je skrivio jedanaesterac, a siguran izvođač bio je Emre Can. Pred kraj poluvremena, u 45. minutu, poslije kornera je Mats Hummels uhvatio fantastičan volej i uduplao prednost Borussije.

Konačni rezultat postavio je Jude Bellingham, koji je u 72. minutu nanizao trojicu protivničkih fudbalera i prebacio golmana za definitivni kraj svih nadanja domaćih.

Do kraja je Arminija ipak dala počasni gol, preko Fabiana Klosa u 87. minutu iz penala.

Fudbaleri Freiburga nastavljaju sa izvrsnim igrama ove sezone, a sada su pobijedili Wolfsburg u gostima sa 0:2, za četvrti uzastopni poraz Vukova. Freiburg je sada treći na tabeli sa 19 bodova, dok je Wolfsburg osmi sa 13 bodova, ali su u evidentnom padu forme.

Strijelci su bili Philipp Leinhart u 27. minutu i Lucas Holer u 68. Moglo je da bude i drugačije, šanse su imali i domaći, a Nmeha je u 36. minutu pogodio prečku.

Za Freiburg je danas nastupio i bh. reprezentativac Ermedin Demirović koji je u igru ušao u 78. minutu umjesto Jeonga.

Leipzig je upisao treću pobjedu u posljednje četiri utakmice, preokretom u duelu sa Greuther Furthom kod kuće. Klub iz istoimenog grada je slavio sa konačnih 4:1.

Gosti su vodili pogotkom Hrgote iz penala u 45. minutu, ali nije domaćima trebalo dugo da preokrenu. Poulsen je bio strijelac u 47. minuti, a nedugo zatim Forsberg u 53. minutu postiže gol iz penala. U 65. minutu Dominic Szoboszlai postiže gol za 3:1, a pobjedu je ovjerio Ramos u 88. minuti.

Leipzig je sada šesti na tabeli sa 14 bodova, dok Greuther Furth ostaje zakucan za dno sa samo jednim bodom.