Bavarci razbili Apotekare i osvojili novi trofej, Lewandowski stigao do 51. gola u sezoni

Na Olimpijskom stadionu u Berlinu večeras je odigrana finalna utakmica Kupa Njemačke, a Bayern je sa laganih 4:2 savladao Bayer iz Leverkuzena.

Nije bilo nikakvih problema za tim Hansija Flicka, koji je tako stigao do novog trofeja nakon što je nedavno osvojio i Bundesligu osmi put zaredom.

Do vodstva je Bayern stigao preko Davida Alabe u 16. minuti, a ubrzo je Serge Gnabry udvostručio prednost na 2:0.

Pitanje pobjednika je riješio Robert Lewandowski, kada je u 59. minuti povisio na 3:0, ali je onda uzvratio Leverkusen, koji preko Svena Bendera smanjuje na 3:1.

Nevjerovatni Lewandowski u 89. minuti stiže do novog gola, 51. u sezoni za vodstvo Bavaraca od 4:1 te ovjerava osvajanje novog trofeja za Bavarce.

Apotekari su u posljednjim sekundama utakmice iz penala stigli do još jednog gola. Havertz je postavio konačnih 4:2.