Baskonia nikako da uhvati formu, odlični Zenit joj je nanio peti poraz ove sezone u Euroligi

Košarkaši Zenita slavili su na gostovanju Baskoniji rezultatom 77:70 u zaostalom meču trećeg kola košarkaške Eurolige.

Ruski predstavnik je do pete ovosezonske pobjede, uz samo dva poraza, stigao u Vitoriji protiv favorizovanog domaćina koji igra ispod prosjeka ove sezone i upisao je već peti poraz.

Obje ekipe ušle su u meč nervozno u napadu, bez mnogo poena, ali se to vremenom promijenilo i meč je postao ipak nešto efikasniji.

Do prve osjetnije prednosti gosti dolaze u finišu druge četvrtine, od devet poena. Ipak, to se brzo istopilo, pa je sve do posljednje dionice bilo neizvjesno. U četvrtoj četvrtini gosti prave fenomenalnu seriju, odlaze na 17 poena prednosti i više nije bilo popravnog za Baskoniju.

Najefikasniji kod gostiju bio je Mateusz Ponitka sa 18 poena, 14 je dodao Alex Poythress, a 13 Arturas Gudaitis. U Baskoniji 15 je postigao Rokas Giedraitis.