Bašić impresivnom partijom savladao favorizovanog Slovaka, u prvom kolu Splita čeka ga Turčin

Bosanskohercegovački teniser Mirza Bašić ubjedljivom pobjedom rezultatom 2:0 (6:2 i 6:4) prorit Lukasa Kleina izborio je glavni žrijeb na ATP Challenger turniru u Splitu.

Favorizovani Klein, 35 pozicija bolje rangiran igrač od našeg tenisera, nije imao šanse u današnjem meču kojeg je Bašić odigrao impresivno.

U prvom setu Bašić pravi dva brejka i ubjedljivo ga privodi kraju, dok je drugi set donio nešto veću borbu, ali i trijumf Bašića rezultatom 6:4.

Sarajlija će tako u prvom kolu turnira u Splitu igrati protiv Turčina Cema Ilkela, a meč je na rasporedu sutra.