Basaksehir u sudijskoj nadoknadi stigao do boda: Višća odigrao 45 minuta

Utakmicu koja je odlučivala o prvom mjestu na tabeli, bolje su otvorili gosti te već nakon 5. minuta igre dolaze u vodstvo, kada Ercan Caper pogađa mrežu Ufuka Ceylana. Ispostavit će se da je to i konačan rezultat prvog dijela utakmice.

Odmah na početku drugog dijela, trener domaćih ubacuje svog ključnog igrača ove sezone Edina Višću koji u igru ulazi umjesto Muse Muhammeda. Dok su se nizali napadi Basaksehira gosti ipak koriste svoju šansu i dolaze do 0:2. Igrao se 58. minut kada Ercan Capar postigao svoj drugi pogodak na utakmici.

Do kraja je 32-godišnji napadač Semih Senturk prvo u 67. minuti uspio smanjiti rezultat na 1:2, da bi onda u petoj minuti sudijske nadoknade isti igrač donio veliko slavlje za domaće navijače kada je postigao izjednačujući gol. Ovim bodom protiv Amedspora, ekipa Basaksehira stigla je do prvog mjesta u grupi sa 14 bodova, dok su gosti završili kao drugi sa dva boda manje.

Basaksehir – Amedspor 2:2 (S. Senturk 67’, 90+5’; E. Caper 5’, 58’)