Višća asistirao za jedini gol: Basaksehir srušio Besiktas i preuzeo vrh tabele

Basaksehir bh. reprezentativca Edina Višće je kao domaćin u derbiju 22. kola turske Superlige savladao Besiktas rezultatom 1:0 i preuzeo je vrh tabele.

Ekipa Besiktasa je u prvom poluvremenu imala mnogo više prilika, ali se na odmor otišlo kod rezultata 0:0.

Pobjedonosni gol za Basaksehir je postigao Demba Ba u 51. minuti nakon odlične asistencije Višće. Bila je to već deveta Višćina asistencija ove sezone i prvi je asistent turskog šampionata

Poslije 22. nekompletiranog kola, Basaksehir zauzima prvu poziciju sa 43 boda, a prate ga Sivasspor sa 42 i utakmicu manje te Trabzonspor koji ima 41 bod i dvije utakmice manje. Besiktas se nalazi na 7. mjestu sa 36 osvojenih bodova.