Barcelona remizirala protiv Eibara, Messi nadomak osvajanja Zlatne kopačke

U posljednjem 38. kolu španske Primera lige Eibar i Barcelona su odigrali neriješeno 2:2.

Domaća ekipa je u sredini tabele, a Katalonici su davno osigurali novu titulu prvaka pa su gledaocima pružili lijepu i efikasnu utakmicu.

Cucurella je u 20. minuti doveo Eibar u vodstvo, ali je Messi sa dva brza gola u 31. i 32. minuti za tili čas preokreno rezultat. Konačnih 2:2 postavio je De Blasis u 45. minuti.

Lionel Messi je u ovome susretu postigao dva gola i tako je sezonu završio sa 36 pogodaka, a to bi mu treblo biti dovoljno da osvoji i Zlatnu kopačku, s obzirom da na kontu ima četiri gola više od Kyliana Mbappea koji narednog vikenda igra posljednje kolo francuske lige sa PSG-om.