Barcelona pregazila Osasunu, Messi nakon postignutog gola odao počast Maradoni

Barcelona je u 11. kolu La Lige uvjerljivo pobijedila Osasunu. Trijumf 4:0 došao joj je u najboljem trenutku.

Barca je naime u prethodnih šest prvenstvenih utakmica pobijedila, a samo jednom i čak tri puta izgubila, zbog čega je pala na 13. mjesto.

Zanimljivo, prva tri gola, kojima je riješena Osasuna, postigli su igrači koji su najviše pod kritikama navijača i javnosti.

Martin Braithwaite, koji je prošle zime doveden samo zato što su svi napadači bili ozlijeđeni, nakon čega nije pokazao da je igrač za Barcelonu, pogodio je u 29. minuti.

Antoine Griezmann, koji nikako da opravda prtljagu s kojom je došao u klub; odštetu od 120 miliona eura i reputaciju jednog od najboljih nogometaša svijeta, zabio je za 2:0 u 42. minuti.

Philippe Coutinho, najskuplje pojačanje u historiji Barcelone, plaćeno 145 miliona eura, koje je brzo nakon dolaska iz Liverpoola poslano na posudbu u Bayern, riješio je susret golom za 3:0 u 57. minuti.

Lionel Messi zaključio je pobjedu golom u 73. minuti, a nakon postignutog pogotka skinuo je Barcelonin dres kako bi pokazao da na sebi nosi i dres Diega Armanda Maradone iz perioda dok je Mali zeleni igrao za Newells Old Boyse. Na taj način je odao priznanje jednom od najvećih nogometaša svih vremena.

Naš Miralem Pjanić nije ulazio u igru, susret je odgledao s Barcelonine klupe.