Barcelona napravila kiks i udaljila se od titule, Pjanić još jednu utakmicu presjedio na klupi

Barcelona je napravila kiks u 36. kolu španske La Lige, a Katalonci su na gostovanju remizirali sa Levanteom (3:3), tako da su se udaljili od titule. Naš Miralem Pjanić još jednu utakmicu je presjedio na klupi za rezerve.

Nakon dvije velike šanse Pedrija, Barcelona je došla u prednost u 25. minuti preko Lionela Messija. Sjajnim volej udarcem Argentinac je doveo Katalonce u prednost od 0:1. Ovo je bio njegov 37. gol u svim takmičenjima, a što se tiče pet najjačih liga u Evropi više je postigao samo Robert Lewandowski (46).

Nedugo nakon pogotka veliku priliku imao je Jordi Alba. Pedri je uspio postići pogodak u 34. minuti nakon sjajne akcije i tako je udvostručio prednost tima sa Nou Campa. U finišu prvog dijela Sergio Busquets je imao šansu, no ostalo je 0:2.

Levante se ekspresno vratio u utakmicu u drugom poluvremenu. Prvo je Gonzalo Melero pogodio za 1:2 u 57. minuti, a potom je Jose Morales izjednačio na 2:2 dvije minute poslije. Golijada se nastavila, tako da je Ousmane Dembele u 64. minuti vratio prednost katalonskom klubu.

Barcelona je doživjela šok u 83. minuti kada je Sergio Leon donio novo izjednačenje Levanteu. Gosti do kraja utakmice nisu uspjeli napraviti ništa, tako da su sada bod iza prvoplasiranog Atletico Madrida, koji ima i utakmicu manje.