Barcelona nakon preokreta slavila u Njemačkoj, ”ljepotica” večeri na Celtic Parku

Barcelona je imala više od igre u prvom dijelu i najčešće je prijetila preko Suareza, ali i domaći su preko brzih kontri dolazili u šanse, a iz jedne takve Torgan Hazard u 34. minuti krunisao lijepu akciju njemačke ekipe za iznenađujuće vodstvo Borussije.

Ipak, Kataloncima se ofanziva konačno isplatila u 65. minuti kada je Arda Turan poravnao na 1:1, a potpuni preokret donio je Pique u 74. minuti za važnu pobjedu Barcelone 1:2.

Izvanredno prvo poluvrijeme viđeno je na Celtic Parku u kojem je domaći tim dva puta imao prednost preko Dembelea u 3. minuti i autogolom Sterlinga u 20., ali Građani su se oba puta vraćali u igru preko Fernandinha u 12. i Sterlinga u 28. minuti.

Škoti se nisu predavali, pa je već u 47. minuti Dembele svojim drugim golom i po treći put pogodio za vodstvo Celtica 3:2, ali radost Kelta je trajala samo do 55. minute kada je Nolito ponovo izjednačio na 3:3, a do kraja više nije bilo promjene.