Barcelona je klupski prvak svijeta!

Prvu veću priliku na utakmici imao je Lionel Messi u 11. minuti kada je Marcelo Barovero odlično odbranio. Argentinac je pokušao još jednom u 34. minuti dalekometnim udarcem, ali golman Rivera se nije dao prevariti.

Dvije minute poslije Neymar je upislio Messija, koji je doveo Katalonce u vodstvo. Do kraja prvog poluvremena ubilježena je još jedna prilika za tim sa Nou Campa, ali golman argentinskog kluba nije morao puno strahovati.

U nastavku Barcelona je došla do još jednog gola. Sergio Busquets je upislio Suareza, koji je pospremio loptu u mrežu. Nakon toga je Neymar imao veliku priliku, da bi u 68. minuti Suarez postigao drugi pogodak za 3:0.

Do kraja utakmice River Plate je stvorio nekoliko dobrih prilika, ali ih nisu uspjeli iskoristiti. Claudio Bravo je odlično odbranio udarac glavom Lucasa Alaria u 77. minuti, dok je blizu pogotka bio i Gonzalo Martinez u 84. minuti.