Barcelona golom Frenkieja de Jonga u finišu utakmice protiv Alvesa prekinula negativni niz

Barcelona je uz dosta muke savladala Alaves na gostovanju u utakmici 22. kola španske La Lige (0:1), a Katalonci su tako prekinuli negativni niz od tri utakmice zaredom bez pobjede u svim takmičenjima.

Katalonci su dominirali u prvom dijelu. Veliku šansu imao je Luuk de Jong u 14. minuti, a prijetio je i Gerard Pique u 31. Pokušao je i Ferran Torres, ali mreže su mirovale do odlaska na odmor.

Pique je bio blizu pogotka i u drugom dijelu, no u 63. minuti sjajno ga je zaustavio golman Fernando Pacheco. Nakon toga Alaves je imao dvije dobre šanse preko Tomasa Pine i Joselua.

Barcelona je došla do gola tek u 87. minuti. Za 0:1 pogodio je Frenkie de Jong, a VAR je provjeravao pogodak. Joselu je šutirao u sudijskoj nadoknadi van šesnaesterca, ali je izblokiran i Barca je došla do trijumfa.