Barcelona bolja od Fuenlabrade: Solidna minutaža za Sikiraša, ali bez poena

U 7. kolu ACB lige, Barcelona je na svom terenu savladala Fuenlabradu rezultatom 87:74, a u sastavu gostiju nastupio je i bh. košarkaš Njegoš Sikiraš.

Iako je Fuenlabrada pružila dobar otpor favorizovanim Kataloncima, meč je riješen u posljednjoj četvrtini kada je Barca ubacila u brzinu više i na kraju je očekivano slavila.

Delaney i Davies sa po 12 poena predvodili su domaće do pobjede, dok su u redovima Fuenlabrade najefikasniji bili Garcia sa 18 i Gillet sa 17 ubačaja.

Njegoš Sikiraš je na parketu proveo 11 minuta, ali nije se uspio upisati u listu strijelaca. Ipak, ostvario je tri skoka i jednu asistenciju.