Banjalučani teško do trijumfa: Borac s dva gola u finišu utakmice slomio otpor Olimpika

Činilo se da nam ni drugi meč 20. kola Premijer lige BiH neće donijeti golove, ali u heroja Borca se u finišu meča s Olimpikom promovisao Dejan Meleg.

Meleg je tri minute prije kraja postigao gol za 1:0 i prednost Borca, a pobjedu domaćina je nešto kasnije golom iz penala za konačnih 2:0 ovjerio Stojan Vranješ.

Borac je pružio blijedu partiju, dugo se mučio i nije mogao da nađe put do mreže, ali je u finišu s dva brza gola stigao do velikih bodova.

Prvo poluvrijeme ove utakmice donijelo je pravu antipropagandu fudbala. Slavko Petrović je od početka svoj tim postavio u popularni bunker, dok je Borac bio potpuno bezidejan na tako postavljenu odbranu Vukova.

Viđen je za cijelih 45 minuta samo jedan udarac u okvir gola, a uputio ga je domaćin kada je Stojan Vranješ u 41. minuti lijepo prošao, ali je onda njegov šut zaustavio dobro postavljeni golman Adnan Hadžić.

Pokušavao je Borac i ranije prijetiti udarcima s distance Brtana i Vojnovića, ali bezuspješno, dok Olimpik u prvom dijelu nije uputio nijedan šut na gol.

Počeo je nastavak dosta obečavajuće, pošto je Borac imao veliku šansu već nakon nekoliko sekundi. Hadžić je izbio loptu, ali samo do Zakarića, koji ga potom prebacuje, lopta ide u prazan gol, ali se na gol-crtu uspio vratiti Lekanić i izbiti loptu u korner te spasiti Vukove.

Ipak, to nam je samo ulilo lažnu nadu da ćemo gledati bolju fudbalsku predstavu. Iako je Borac bio nešto agresivniji nego u prvom dijelu, nije uspijevao probiti odlično postavljenu odbranu Olimpika, koji je sve vrijeme vrebao grešku domaćina i šansu iz kontranapada.

Dočekao je priliku Olimpik u 69. minuti nakon kornera. Tada je centrirao Lekanić, sjajno glavom šutirao Horić, ali je njegov šut krajnjim naporom zaustavio Pavlović na golu domaćina.

Do kraja se igralo borbeno i tvrdo, Borac je pokušavao doći do prijeko potrebna tri boda u borbi za Evropu i u duelu s fenjerašem, a u tome je i uspio u 87. minuti kada za 1:0 pogađa Dejan Meleg.

Nekoliko minuta poslije dosuđen je i penal za Borac, a siguran je s bijele tačke bio Vranješ za konačnih 2:0.