Bale nastavio sjajno, fenomenalni Kane u paru sa Sonom oborio rekord Premier lige

Fudbaleri Tottenhama upisali su treću vezanu pobjedu u Premier ligi rezultatom 4:1 protiv Crystal Palacea i tako se vratili u borbu za Ligu prvaka.

Nakon serije loših rezultata, djeluje da je Jose Mourinho pronašao dobitnu kombinaciju u napadu. Kao najistureniji trio Harry Kane – Gareth Bale – Heung Min Son to djeluje zaista sjajno, a tako je bilo i danas.

Spursi su poveli u 25. minuti kada je Harry Kane prošao po lijevoj strani i asistirao Garethu Baleu koji pogađa u praznu mrežu. Kada se činilo da je to to za prvo poluvrijeme, u prvoj minuti nadoknade Christian Benteke pogađa glavom za 1:1.

Ipak, u nastavku mnogo bolja igra Spursa. Bale novi gol postiže u 49. minuti, ponovo na asistenciju Kanea, da bi se jedan od najboljih napadača današnjice u 52. minuti upisao u strijelce prvi put večeras, fenomenalnim golom iz prve, sa velike udaljenosti.

Trenutak obaranja rekorda desio se u 76. minuti. Kane je ponovo bio strijelac, a asistirao mu je Heung Min Son. Tako je dvojac iskombinirao 14. zajednički gol u Premier ligi ove sezone, što nikada nikome nije pošlo za rukom.