Bajka na Old Traffordu: Ronaldo u povratničkom debiju postigao dva gola, United ubjedljiv

Cristiano Ronaldo teško da je mogao zamisliti bolji povratnički debi u dresu Manchester Uniteda.

Postigao je dva pogotka u pobjedi nad Newcastleom, pred krcatim tribinama Old Trafforda njegov tim je slavio sa konačnih 4:1.

Ronaldo je prvi gol upisao u nadoknadi prvog poluvremena, kada je odbijenu loptu proslijedio iza leđa nemoćnog Woodmana.

Gosti su stišali euforiju domaće publike u 56. minuti, kada Javier Manquillo kruniše sjajnu akciju Newcastela za 1:1.

No, svega šest minuta kasnije na scenu ponovo stupa Cristiano Ronaldo i u kontranapadu plasira loptu između nogu Woodmana za novo vodstvo Crvenih đavola.

Treći gol za United zabio je Bruno Fernandes u 80. minuti prekrasnim udarcem. Jesse Lingard je u 93. minuti pogodio za 4:1.

Inače, Ronaldov povratak na Old Trafford, očekivano, izazvao je ludnicu na tribinama uoči početka utakmice.

Trijumf je danas ostvario i Unitedov gradski rival, Manchester City je savladao u gostima Leicester sa minimalnih 0:1 pogotkom Bernarda SIlve.

Do prve pobjede u ovoj sezoni je došao Arsenal, golom Aubameyanga Topnici su slavili nad Norwichom (1:0).