Riad Bajić postigao pogodak, nastupila još dva bh. fudbalera: Konyaspor remizirao u gostima

Konyaspor je remizirao u gostima kod ekipe Yeni Malatyaspor u utakmici 25. kola turske Superlige, 1:1.

Riječ je o susretu koji je bio veoma važan za obje ekipe u borbi za opstanak među elitom, a gosti još mogu žaliti za cijelim plijenom jer su vodili nakon prvog poluvremena golom Riada Bajića.

Upravo je na reprezentativcu BiH napravljen prekršaj u šesanestercu koji je Bajić udarcem s bijele tačke pretvorio u pogodak pred sami odlazak timova na odmor.

No, deset minuta prije kraja meča Murat Yildirim je izjednačio na 1:1 što se ispostavilo kao konačan rezultat.

Zanimljivo, obje ekipe su utakmicu završile sa po deset igrača. Crveni karton kod Malatyaspora dobio je Issam Chebake (upravo pomenuti faul nad Bajićem), a golman Serkan Kirintili je “pocrvenio” kod gostujućeg sastava jer je napravio veliku glupost i uhvatio loptu rukama izvan kaznenog prostora.

Riad Bajić je igrao do 78. minute, kada ga je zamijenio Brazilac Thuram, a u ovom susretu za Konyaspor su cijeli meč odigrala još dva bh. nogometaša, Deni Milošević i Amir Hadžiahmetović.