Bajić: Ispisali smo historiju kluba, nadam se da je još mnogo ovakvih pobjeda pred nama

KK Igokea je večeras u Rigi ostvario historijski prvi trijumf u Top 16 fazi FIBA Lige prvaka.

Slavili su Igosi sa velikih 75:91 na gostovanju VEF Rigi i tako stigli na omjer 1-1 nakon što su u prvom kolu poraženi od Tenerifa.

“Samim plasmanom u Top 16 FIBA Lige prvaka, ostvarili smo veliki uspjeh, a ovom pobjedom smo ispisali historiju kluba i čestitam momcima na sjajno odigranoj utakmici. Govorio sam u najavi da je ekipa Rige pokazala kvalitet utakmicom protiv Burgosa, gdje su izgubili na jednu loptu u produžetku. Radi se o fizički dobro složenoj ekipi, gdje smo morali da odgovorimo energijom, pogotovo u skoku gdje su dominantni. Iz dobre kontrole skoka tražio sam da postignemo što više lakih poena. Mali problem u prvom poluvremenu je jako dobar šut Rige, postigli su osam trojki iz deset šuteva, pa mislim da smo u drugom dijelu odigrali puno agresivnije kad su u pitanju njihovi noseći igrači, te da smo zasluženo slavili”, rekao je trener Igokee Dragan Bajić na konferenciji za novinare.

Do pobjede je s 23 poena Igokeu nosio reprezentativac BiH Edin Atić.

“Nije bilo lako kao što rezultat možda pokazuje. Morali smo da se borimo maksimalno svih 40 minuta kako bismo trijumfovali. Prvo poluvrijeme proteklo je u egalu, ali je u drugom do izražaja došla naša odbrana. Sretan sam zbog pobjede, ponosan na saigrače i trenere i vjerujem da je još mnogo ovakvih pobjeda pred nama”, dodao je Bajić.

U trećem kolu, sljedećeg utorka, Igokea će dočekati San Pablo Burgos, branioca trofeja u FIBA Ligi prvaka, ali je prije toga očekuju obaveze u ABA ligi.

U Laktašima će odmjeriti snage sa Cedevita Olimpijom, a utakmica se igra u subotu od 19 sati.