Azijski kup: Sirija bila nadomak senzacije, Palestina zadržala nadu za plasman u osminu finala

Fudbalski reprezentativci Sirije bili su na korak od prvorazredne senzacije na Azijskom kupu.

Imali su neriješen rezultat protiv favorizovanog sastava Australije u 3. kolu grupe B, ali su u nadoknadi ipak ostali bez boda s kojim bi zadržali nadu za plasmanom u osminu finala.

Klokani su poveli sjajnim pogotkom Awer Mabila u 41. minuti, da bi samo dvije minute kasnije izjednačio Omar Kribin.

Christopher Ikonomidis je zatim u 54. ponovo doveo Australce u prednost, ali je deset minuta prije završetka Omar Al Somah izjednačio sa bijele tačke.

Ipak, u sudijskoj nadoknadi sjajnim šutem presudio je Tom Rogic i postavio konalčnih 3:2.

U drugom susretu grupe B, Palestina i Jordan odigrali su 0:0. To je, prije svega, veliki rezultat za Palestince, koji sad imaju kakvu-takvu šansu da se nažu u osmini finala.

Jordan je osvojio prvo mjesto u grupi sa sedam bodova, Australija je druga sa šest, Palestina treća sa dva, dok Sirija ima samo jedan bod.

Palestina će u naredna dva dana osluškivati rezultate 3. kola iz drugih grupa. Ukoliko u četiri određene utakmice ekipa koje dosad nisu osvojili niti jedan bod (Kirgistan – Filipini, Vijetnam – Jemen, Libanon – Sjeverna Koreja, Oman – Turkmenistan) budu ostvarena dva remija, Palestina će se naći u eliminacijskoj fazi Azijskog kupa…