Ayon vodio Kraljeve do pobjede nad Khimkijem

Nakon prve četvrtine rezultat je bio 26:26 da bi potom domaći zaigrali mnogo bolje i dobili drugi period igre 24:17 i na odmor se otišlo sa sedam poena prednosti Khikmija, 50:43.

Ipak, Kraljevi su u nastavku pokazali sav kvalitet dobivši treću dionicu igre 19:28, pa se u posljednjih deset minuta ušlo sa dva poena prednosti gostiju, 69:71.

Tu prednost su dodatno povećali u posljednjoj četvrtini i došli do četvrte pobjede u TOP 16 s kojom su se izjednačili sa Khimkijem na tabeli sa četiri pobjede i tri poraza.

Fenomenalni Gustavo Ayon sa 24 poena, 12 skokova, pet ukradenih lopti i dvije asistencije je vodio Real do pobjede, a podršku je imao u vidu Llulla koji je ubacio 17 poena i imao 11 asistencija dok su Thompkins i Maciulis ubacili po 11 poena, a još je dvocifren bio Rivers koji je ubacio deset poena.

Kod domaćih najbolji je bio Augustine sa 20 poena, Shved je ubacio 17, a Monia 14 dok je Rice susret završio sa 12 poena.

Khimky-Real Madrid 82:93 (26:26, 24:17, 19:28, 13:22)