Australian Open: Nadal prošao i pored velikog broja neiskorištenih brejk prilika, Thiem i Wawrnika se mučili

Rafael Nadal je pobijedio Federica Delbonisa sa 3:0 u steovima (6:3, 7:6, 6:1) i plasirao se u treće kolo Australian Opena, gdje ga čeka Pablo Careno Busta.

Prvi igrač svijeta je u prva dva seta samo jednom oduzeo servis rivalu, iako je imao čak 17 šansi za to. Veliki broj neiskorištenih brejk prilika ipak ga nisu skupo koštale, jer je drugi set dobio u taj-brejku.

Dalje je prošao i Nick Kyrgios koji je u četiri seta bio bolji od Gillesa Simona (6:2, 6:4, 4:6, 7:5). Stan Wawrnika je uspio da savlada Andreu Seppija u pet setova. Poveo je Italijan dobivši prvi set 6:4, Stan je za 55 minuta izjednačio jer je drugi set dobio 7:5, a zatim je i poveo dobivši treći 6:3. Andrea je zatim izjednačio na 2:2 jer je četvrti set dobio 6:3, a u odlučujućem je opet Stan bio bolji 6:4.

I Dominic Thiem je imao velikih problema i to protiv 140. igrača svijeta Alexa Bolta. Dobio je prvi set Austrijanac za 31 minut i to 6:2, u drugom je Bolt bio bolji 7:5 da bi zatim i poveo dobivši treći set u taj-brejku. Tada se tek Thiem probudio i do kraja prepustio rivalu samo tri gema. Bilo je 6:1 i 6:2.

Kod dama veoma sigurna je bila treća nositeljica Simona Halep koja je sa 2:0 u setovima nadigrala Harriet Dart (6:2, 6:4). Problema nije imala ni Angelique Kerber savladavši domaću igračicu Australku Priscillu Hon sa 6:3, 6:2.