Aue savladao Nurnberg u meču sa sedam golova, reprezentativac BiH postigao jedan pogodak

U veoma zanimljivom susretu 10. kola 2. Bundeslige fudbaleri Erzgebirge Auea su s 4:3 savladali Nürnberg.

Svih sedam golova na ovom susretu palo je u drugom poluvremenu, a prvi su poveli gosti u 51. minuti preko Freya, prenosi Faktor.

Deset minuta kasnije Nurnberg je ostao s deset igrača na terenu nakon što je Sorensen zaradio crveni karton.

Nzarov je s bijele tačke u 62. minuti poravna na 1:1, da bi Hochscheidt u 75. pogodio za preokret domaćina

Geis je tri minute kasnije zabio za novo izjednačenje, da bi povremeni bh. reprezentativac Marko Mihojević u 87. minuti zabio za 3:2.

No, tu nije bio kraj uzbuđenjima. U drugoj minuti sudijske nadonade Geis je s bijele tačke pogodio za 3:2, a potom je Kruger u četvrtoj minuti sudijske nadoknade donio novo vodstvo domaćem sastavu.

U osmoj minuti sudijske nadoknade gosti su mogli do boda, no Frey je promašio najstrožiju kaznu.

Poslije večerašnje utakmice Erzgebirge Aue zauzima četvrtu poziciju sa 18 bodova.