Atletico ubjedljiv u prvom meču, Demirović zabilježio debi iz snova za Alaves

Odigrana su prva dva današnja meča u okviru osmine finala Kupa Španije, a važnu prednost prve utakmice ostvarili su Atletico Madrid i Alaves gostujućim pobjedama nad Lleidom i Formenterom.

Jorgandžije nisu imale nikakvih problema protiv Lleide u prvom duelu, a već nakon prvih 40-tak minuta sve je bilo riješeno. Diego Godin je u 33. minuti postigao pogodak za goste, a Fernando Torres je povećao vodstvo već četiri minute kasnije.

Na svom drugom debiju u dresu Atletica gol je postigao i Diego Costa i to u 69. minuti, da bi konačan rezultat 0:4 postavio Antoine Griezmann u sudijskoj nadoknadi.

Uspješan je bio i Alaves na gostovanju Formenteri rezultatom 3:1, a ovaj meč će za bh. fanove ostati upamćen po fenomenalnom debiju mladog reprezentativca BiH, Ermedina Demirovića, koji je postigao dva gola u svom prvom nastupu.

Prvo je u 36. minuti pogodio za vodstvo rezultatom 1:0 za goste, a onda je vratio prednost, nakon poravnanja, u 65. minuti i to atraktivnim pogotkom petom. U 78. minuti je napustio teren, a Munir El Haddadi je postavio konačnih 1:3.