Levante i Atletico remizirali za kraj sezone, Griezmann se oprostio od dresa Jorgandžija

Levante i Atletico Madrid su remijem od 2:2 zaključili svoje sezone u španskoj LaLigi, a utakmicu je obilježio oproštaj Antoinea Griezmanna od dresa Jorgandžija.

Bolje su domaći otvorili utakmicu i već u 6. minuti su stigli do vodstva, a tada je pogodio Cabaco za 1:0.

Nije Atletico ličio na sebe, a u 36. minuti Levante udvostručava svoju prednost pogotkom Rogera za 2:0, te se tim rezultatom otišlo i na odmor.

Angel Correa je direktnim crvenim kartonom u 51. minuti dodatno otežao posao Atleticu, koji se nakon toga neočekivano probudio.

Počele su igrati Jorgandžije, koje do prvog gola dolaze u 68. minuti preko Rodriga, a u utakmicu ih je potpuno vratio Camello jedanaest minuta poslije.

Do kraja nije bilo promjene, a u ovoj utakmici se sjajni Francuz Antoine Griezmann oprostio od crveno-bijelog dresa, pošto je prije nekoliko dana zvanično potvrdio da odlazi…

Ekipa Diega Simeonea je sezonu završila na drugom mjestu, te je viceprvak Španije, dok je Levante sada 14.

Levante – Atletico Madrid 2:2 (Cabaco 6’, Roger 36’ / Rodrigo 68’, Camello 79’)