Atalanta utrpala šest golova u Udinama, Petagna pogodio za trijumf Napolija protiv Sampdorije

Nakon uvjerljivih slavlja Milana i Sassuola protiv Venezije odnosno Empolija, nastavljeno je 21. kolo talijanske Serie A.

Atalanta je na gostovanju u Udinama s uvjerljivih 2:6 slavila protiv Udinesea. Ekipa Gian Piera Gasperinija bila je izuzetno raspložena i na terenu se ni najmanje nije osjetio izostanak njihovog najboljeg strijelca Duvana Zapate. Gosti iz Bergama od početka su loptu uglavnom držali na polovici domaći, a u vodstvo su došli preko Marija Pašalića u 17. minuti. Giuseppe Pezzela nabacio je s lijeve strane, a hrvatski fudbaler je bio najviši u skoku i precizno je glavom naciljao kut vrata.

Pet minuta kasnije pogodio je i Luis Muriel za podebljanje vodstva ekipe iz Bergama. Kolumbijac je vagao čuvara i izbacio ga sjajnim driblingom, a potom je hladnokrvno matirao Daniela Padellija.

Dvije minute prije odlaska na odmor utakmica je bila potpuno riješena. Ukrajinac Ruslan Malinovsky snažnim volejem je proparao mrežu Udinesea za 0:3.

Udinese je par puta uspio zaprijetiti nakon brze napadačake tranzicije, ali je Atalantin čuvar mreže Juan Musso bio vrlo skoncentriran, kako u branjenu udaraca tako i u čišćenju dubinskih lopti pravovremenim istrčavanjima. Udinese je uspio smanjiti zaostatak nakon autogola Berata Djimsitija u 59. minuti, ali Muriel je svojim drugim golom u 76. minuti ponovno podebljao vodstvo gostiju. Ponovno je Kolumbijac driblingom slomio čuvara, a potom neodbranjivo zatresao mrežu uz pomoć stative.

Očekivao se miran kraj utakmice, ali smo u posljednje četiri minute vidjeli čak tri pogotka. Najprije je Beto u 88. minuti smanjio zaostatak Udinesea, a već u idućem napadu Atalante danski bek Joakim Maehle zabio je za 2:5.

Napoli je upisao minimalnu pobjedu protiv Sampdorije čime je ekipa Luciana Spallettija nastavila držati dva boda prednosti nad Atalantom na trećem mjestu, ali uz utakmicu više.

U izostanku Victora Osimhena, koji se s nigerijskom reprezentacijom zaputio na Afrički kup nacija, golgetersku odgovornost je na svoja pleća preuzeo Andrea Petagna. Poluškarice stasitog napadača u 43. minuti bile su jedini pogodak na današnjoj utakmici.

U idućem kolu nas očekuje poslastica kada će Atalanta gostovati na San Siru kod Intera, dok će Napoli otići u goste Bologni.