fbpx

Atalanta u nastavku preokrenula protiv Parme i preskočila Inter

Fudbaleri Atalante savladali su na gostovanju Parmu sa 1:2, u prvom meču 37. kola italijanske Serije A.

Parma je odigrala sasvim solidan meč, naročito u prvom poluvremenu i nije djelovalo da bi meč mogao da se završi ovakvim rezultatom.

Do prednosti su stigli u 43. minutu, kada je Dejan Kulusevski pogodio mrežu Golinija. Domaći su vodili sve do 70. minuta. Tada je Malinovsky iz slobodnog udarca probušio živi zid domaćih i donio izjednačenje svojoj ekipi.

U finišu je na scenu stupio ko drugi nego Papu Gomez.

Omaleni kapiten Atalante je solo prodorom uspio da nadmudri domaće fudbalere i sjajnim udarcem donese sva tri boda timu iz Bergama.

Atalanta je tako ponovo preuzela drugu poziciju – ima dva boda više od Intera, koji svoj meč tek treba da odigra sa Napolijem.