Asvel u dramatičnom finišu savladao CSKA, prvak Efes nastavio s katastrofalnim rezultatima

Odigrana su četiri susreta 6. kola Eurolige, a u centru pažnje je bio sjajan duel Asvela i CSKA u Lionu u Francuskoj.

Francuski tim je na kraju slavio nakon velike drame i sjajnog finiša susreta. Završilo je 70:68.

Bolje je utakmicu puno otvorio Asvel i prvu četvrtinu dobio sa čak 26:13, a Armejci su u nastavku uspjeli doći do preokreta i u posljednju dionicu su ušli s vodstvom od 53:56.

Ipak, Asvel je u finišu na krilima Elieja Okoba došao do preokreta i u dramatičnoj završnici je slavio sa dva razlike (70:68). Okobo je utakmicu završio sa 14 poena, 4 skoka i 3 asistencije, a dobar je bio u domaćim redovima i Youssoupha Fall sa 12 poena i 10 skokova.

Kod CSKA je Daniel Hackett bio najefikasniji sa 16 poena, dok je Voigtmann dodao 13.

Aktuelni prvak Efes nastavio je nizati užasne rezultate pa je u Atini sa 95:69 poražen od Panathinaikosa. Sjajan je kod domaćih bio Macon sa nestvarna 34 poena, dok je Nemanja Nedović dodao 17. Kod Efesa je Beaubois ubacio 16.

Real je slavio u gostima kod Zenita sa 68:75, dok je Unics na domaćem terenu nadigrao Baskoniju sa 83:69.

Heurtel je nosio Madriđane do pobjede sa 15 poena i 6 asistencija, dok je za Unics 14 poena i 6 skokova imao Brown. Baldwin je za Baskoniu odigrao sjajno sa 23 poena.