Aspas promašio penal, ali je Suarez u posljednim trenucima donio trijumf Celti protiv Granade

Celta Vigo je slavila protiv Granade u sedmom kolu španske La Lige (1:0), a jedini pogodak postigao je Denis Suarez u posljednjim trenucima utakmice.

U prvom poluvremenu nije bilo mnogo šansi, ali Celta je dominirala i kontrolisala igru. Uputili su sedam udaraca, međutim nijedan nije izazvao opasnost po gol gostiju.

Ni u nastavku nije bilo ništa uzbudljivije, da bi u 70. minuti Domingos Duarte skrivio penal. Loptu je uzeo Iago Aspas, međutim Luis Maximiano mu je odbranio.

Viđena je po jedna dobra prilika na obje strane, a potom je u sudijskoj nadoknadi Denis Suarez postigao pogodak za pobjedu Celte.