Arsenal s kombinovanim timom došao do pobjede protiv Lecicestera na King Power stadionu

Arsenal je došao do pobjede protiv Leicestera u utakmici 26. kola engleske Premier lige na King Power stadionu (1:3).

Mikel Arteta je izveo kombinovani tim, ali nije dobro počelo po Topnike. Tielemans je već u šestoj minuti doveo Lisice u prednost od 1:0. Ipak, do kraja poluvremena Topnici su uspjeli preokrenuti. Izjednačio je Luiz u 39. minuti, a potom je pogodio Lacazzette iz penala u drugoj minuti nadoknade.

Poslije sedam minuta igre u drugom dijelu utakmice Pepe je povisio na 1:3. Pobjeda gostiju mogla je biti i ubjedljivija, jer je u finišu Aubameyang imao jednu dobru šansu, međutim rezultat se nije mijenjao do posljednjeg sudijskog zvižduka.

U drugoj utakmici odigranoj od 13 sati Crystal Palace i Fulham odigrali su bez golova.