Arsenal priredio novo razočarenje navijačima, Sporting razbio PSV, golijada u Malmeu

Završene su sve utakmice 5. kola grupne faze Evropske lige, nakon kojeg smo saznali još nekoliko učesnika nokaut faze.

Arsenal je na domaćem terenu još jednom razočarao navijače, a večeras je poražen od Frankfurta s 1:2. Tako su Topnici propustili priliku da potvrde prolazak u nokaut fazu, za što im je potreban bio samo bod iz ove utakmice.

Aubameyang ih je doveo u vodstvo u finišu prvog dijela, ali njemački tim u nastavku preko Kamade, koji je postigao dva gola, stigao do trijumfa.

Ipak, samo čudo može Arsenal odvojiti od nokaut faze, pošto u posljednjem kolu gostuje Standardu, protiv kojeg mu je za prolazak čak dovoljan i poraz od 3:0, pošto je u duelu s belgijskim timom na Emiratima slavio 4:0.

Cimirot je u remiju Standarda s Guimaraesom (1:1) odigrao svih 90 minuta.

Veliku golijadu smo vidjeli u Malmeu, gdje je domaći tim u fantastičnoj utakmici na kraju slavio s 4:3 protiv kijevskog Dinama i tako kolo prije kraja došao do 2. mjesta na tabeli.

Celtic je na svom stadionu savladao francuski Rennes s 3:1 i tako obezbijedio prolazak dalje, dok je u toj grupi slavio i Lazio, koji je sa 1:0 savladao Cluj, a Senad Lulić je odigrao posljednjih 16 minuta susreta.

Asmir Begović je stajao na golu Qarabaga, koji je poražen od Seville (2:0) u Andaluziji. Tako je Sevilla stigla i do pete pobjede, dok se azerbejdžanski tim oprostio od borbe za nokaut fazu, pošto ima tri boda manje od APOEL-a i lošiji međusobni omjer.

Sporting je u Lisabonu potpuno razbio holandski PSV, koji je kući ispraćen s četiri pogotka u mreži (4:0).

Tri gola su viđena u prvom dijelu, kada su pogađali Phellype, Fernandes i Mathieu, a Fernandes je u nastavku iz penala svojim drugim golom stavio dtačku na ovu utakmicu.

Tako je Sporting osigurao prolazak dalje, dok je blizu da to učini i LASK, koji kolo prije kraja ima tri boda više od PSV-a.