Arsenal na Walcottov pogon slavio protiv Basela, PSG teže od očekivanog

Topnici su na svom Emiratesu slavili golovima Thea Waloctta iz prvog poluvremena. Ekipa Arsena Wengera odigrala je fantastičnu utakmicu protiv gostiju iz Švicarske.

Arsenal je napravio veliki broj šansi i pored datih golova imao priliku totalno da dotuče goste, ali su se ofanzivci na čelu s Ozilom i Iwobijem naprosto ispromašivali.

U drugoj utakmici PSG je nakon preokreta slavio protiv Ludogoretsa. Domaći su poveli golom Natanaela u 16 minuti, da bi Matuidi pred sami kraj prvog poluvremena, tačnije u 41. minuti poravnao na 1:1.

Edison Cavani donio je prednost gostima iz Pariza u 56. minuti, da bi se ključni detalj dogodio u 59. minuti kada je Moti promašio penal, da bi u istom napadu Cavani stavio tačku na i svojim drugim, a PSG-ovim trećim golom.

Arsenal i PSG sada su prvi na tabeli grupe A sa po četiri boda, dok Ludogorets i Basel ostaju sa samo jednim.