Arsenal lako slavio protiv WBA, Vrećice postale drugi klub koji se zvanično oprašta od Premier lige

Fudbaleri Arsenala rezultatom 3:1 slavili su protiv West Bromwich Albiona i tako se vratili na pobjedničke staze.

Nakon poraza u polufinalu Evropske lige u dvomeču od Villarreala, Arsenal je slavio protiv West Broma i tako ozvaničio povratak Vrećica u Championship.

Topnici su nakon prvih 45 minuta imali dva gola prednosti preko Emila Smith-Rowea i Nicolasa Pepea koji je sjajno pogodio.

Ipak, u 67. minuti se gosti vraćaju pošto je Matheus Pereira u 67. minuti postigao novi gol ove sezone.

Konačnih 3:1 postavlja Willian u 90. minuti susreta. Nakon ovog trijumfa Arsenal je na devetom mjestu sa 52 boda, dok je WBA i matematički ostao bez šansi da opstane u društvu najboljih.