Arsenal i Bayern ubjedljivi, Topnici u Pireju odlučuju o svojoj sudbini

Bayern je sa 4:0 savladao Olympiacos na svom terenu, a posao su završili još u prvom poluvremenu. Strijelci za Bavarce bili su Douglas Costa u 8. minuti, te Lewandowski u 16. i Muller u 20. minuti. U nastavku je Badstuber dobio crveni karton, ali pobjeda njemačkog tima nije dolazila u pitanje, koji je preko Comana u 70. minuti samo potvrdio pobjedu.

Slično je bilo i na Emiratima, gdje je Arsenal sa 3:0 pobijedio Dinamo. Topnici su posao završili za samo četiri minute. Prvo je Oezil glavom pogodio u 29. minuti, a Sanchez je u 33. minuti povisio na 2:0. Čileanac je u 69. minuti postigao još jedan gol za konačnih 3:0.

Odluka o drugom mjestu tako će pasti u posljednjem kolu, u kojem će Arsenalu u Pireju najvjerovatnije trebati pobjeda od dva ili više golova razlike ili neka pobjeda u kojoj moraju postići minimalno tri gola s obzirom da je Olympiacos u Londonu slavio sa 2:3.