Armenija bolja od Sj. Makedonije u direktnom okršaju za prvo mjesto, Peljto sudio u remiju u Batumiju

Odigrana su još dva susreta 6. kola u Ligi C Lige nacija, a jako je zanimljivo bilo u Nikoziji, gdje je Armenija bila nominalni domaćin Sjevernoj Mkaedoniji u direktnom okršaju za prvo mjesto u grupi i plasman u Ligu B.

Na kraju je Armenija slavila s minimalnih 1:0, a trenutak odluke se dogodio u drom poluvremenu utakmice, tačnije u 55. minuti kada je mrežu gostiju zatresao Hambardzumyan.

Tako je svom timu donio veliki trijumf i plasman u Ligu B u kojoj će igrati u narednoj sezoni Lige nacija.

Gruzija je u Batumiju dočekala Estoniju, a meč je sudila bosanskohercegvačka sudijska četvorka predvođena Irfanom Peljtom. Završeno je miroljubivim remijem bez golova (0:0), a Peljto je na utakmici pokazao tri žuta kartona i to sva tri gostima.

Peljtini pomoćnici večeras su bili Senad Ibrisimbegović i Davor Beljo, a četvrti sudija je bio Admir Šehović.

Bio je to meč iste grupe u kojoj su igrale i Armenija i Sjeverna Makedonija, a Estonija je tako eliminisana u Ligu D, dok je Gruzija završila kao trećeplasirana.