Armani nije iskoristio prvu “meč-loptu”, Bayern pobjedom u Minhenu produžio nadu

Armani nije iskoristio prvu "meč-loptu" da pobijedi Bayern tri puta zaredom i plasira se na Final Four Eurolige.

Armani nije iskoristio prvu “meč-loptu” da pobijedi Bayern tri puta zaredom i plasira se na Final Four Eurolige.

U Minhenu je slavio domaći tim rezultatom 85:79 te smanjio u četvrtfinalnoj seriji na 1-2.

S obzirom da su Bavarci imali čak 14 poena prednosti na tri i po minute prije kraja (80:66), djelovalo je da će puno lakše doći do trijumfa, ali gosti kreiraju niz 0-9 te prilaze na svega pet poena distance (80:75) u zadnjoj minuti. Ipak, Bayern je izdržao nalet, dobrim dijelom zahvaljujući činjenici da su košarkaši iz Milana bili primorani praviti faulove, a Vladimir Lučić zatim uredno pospremao slobodna bacanja…

Upravo je reprezentativac Srbije bio najefikasniji kod domaćina (27 poena), a Malcolm Delaney (18) kod Armanija.